آنچه در این مقاله می خوانید:

محصولات آرایشی و بهداشتی با تنوع بسیار زیادی در بازار موجود هستند. موس صورت یکی از همین محصولات زیرساز آرایشی است که بافت نرم و کرمی دارد و به عنوان پایه آرایش به کار برده می‌شود. در این مقاله به بررسی بیشتر و معرفی کامل این محصول می‌پردازیم.

معرفی موس صورت

موس صورت از جمله محصولات آرایشی با فرمولی منحصر به فرد است که ظاهر و بافت بسیار متفاوتی نسبت به فوندانسیون‌های دیگر دارد. بافت آن تقریبا کرمی غلیظ است و پوشش کامل و نسبتا سنگینی برای پوست ایجاد می‌کند. برای کسی که پوست چرب دارد، موس صورت می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب فوندانسیون آرایش باشد؛ چرا که پوشش کامل و سنگینی که ایجاد می‌کند، برای مدت طولانی روی پوست شما ماندگار است.

یکی از بهترین نمونه‌های موجود در بازار از این محصول، موس صورت لورینت است. این محصول به خوبی با بافت پوست به طور یکپارچه ترکیب شده و به آن ظاهری مات و زیبا می‌دهد.

موس صورت برای انواع پوست

موس صورت برای انواع پوست

موس صورت برای پوست خشک

موس صورت برای انواع پوست مناسب است. در اغلب موارد این فونداسیون حاوی روغن بوده و می‌تواند به عنوان یک مرطوب کننده برای پوست نیز عمل کند؛ به همین دلیل روی پوست‌های خشک به خوبی جواب می‌دهد.

موس صورت برای پوست چرب

اگر پوست چربی دارید باید موس صورت بدون چربی را برای زیرسازی آرایش خود انتخاب کنید. همچنین شوینده صورت شما باید حاوی اسید گلیکولیک باشد و قبل از استفاده از فونداسیون، صورت خود را با آن بشویید.

مشخصات و ویژگی‎های موس صورت

 • ماندگاری بالا
 • بافت سبک و نرم
 • پوشش دهی کامل و یکدست
 • بدون نیاز به استفاده از پنکک برای تثبیت روی پوست
 • تنوع رنگی
 • ایجاد ظاهر مات برای پوست
 • جلوگیری از براق شدن پوست
 • ایجاد ظاهر طبیعی برای پوست
 • مناسب استفاده روزانه

معایب موس صورت

این محصول باید حتما با پوست شما متناسب بوده و از کیفیت کافی برخوردار باشد. در غیر این صورت، ممکن است پوشش دلخواه شما را ایجاد نکرده و یا ماندگاری بالایی نداشته باشد. این در حالی است که اگر محصول مناسبی را انتخاب کنید و به نحو صحیح آن را به کار بگیرید، هیچ یک از معایب موس صورت را تجربه نخواهید کرد. به عنوان مثال، اگر پوست شما خشک است باید حتما از موس مناسب پوست خشک استفاده کنید تا ظاهر مناسبی داشته باشد.

انواع موس صورت چیست؟

 • موس صورت ضدآفتاب: این محصول نیز درست همانند کرم پودر می‌تواند خاصیت ضدآفتاب داشته باشد و از آسیب ددین پوست بر اثر تابش اشعه‌های مضر خورشید جلوگیری کند.
 • موس صورت مات کننده: برخی از این محصولات خاصیت مات کنندگی بیشتری دارند که اغلب برای استفاده افراد با پوست‌های چرب مناسب است.
 • موس مخصوص پوست خشک: افرادی که پوست خشک دارند به هیچ عنوان نباید از محصولی استفاده کنند که پوست آن‌ها را خشک‌تر از آنچه که هست نشان دهد. این نوع موس صورت مقداری مرطوب کننده داخل ترکیبات خود دارد که آن را به انتخابی مناسب برای افراد دارای پوست خشک تبدیل کرده است.

کاربردها

موس صورت به غیر از زیرسازی و پوشاندن لکه‌ها، بافت منحصر به فرد خود را دارد. این محصول روی پوست پوشش کامل و سنگینی ایجاد می‌کند و ظاهری مات به آن می‌بخشد. اگر به دنبال محصولی هستید که پوششی طولانی مدت و ماندگار برای پوست شما ایجاد کند، بدون شک موس صورت یکی از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب زیرساز آرایش است. از طرف دیگر، استفاده از موس صورت کار سختی نبوده و به راحتی می‌توانید ظاهری مات به صورت خود بدهید.

شما می‌توانید برای استفاده روزمره، گریم یا حتی آرایش‌های سنگین از این محصول استفاده کنید. مجموعه ویژگی‌های موس صورت موجب شده تا محدودیتی برای استفاده از آن نداشته باشید.

نحوه استفاده از موس صورت

نحوه استفاده از موس صورت

صورت خود را بشویید.

بعد از انتخاب شوینده مناسب نوع پوست خود، با استفاده از دست و با حرکات دایره‌ای صورت خود را بشویید. در آخر پوست خود را با یک دستمال یا حوله کاغذی تمیز خشک کنید. انتخاب شوینده متناسب با نوع پوست بسیار مهم است؛ اگر این کار را به درستی انجام ندهید، ممکن است پوست شما بسیار خشک شود و یا از طرف دیگر، منافذ پوست شما به خوبی پاک نشوند.

از تونر استفاده کنید.

تونر را با استفاده از پنبه یا پد تمیز به صورت خود بزنید. این محصول چربی پوست صورت را تا حد زیادی کاهش داده و به پخش شدن یکنواخت موس صورت روی پوست کمک می‌کند. از تونر بیشتر در ناحیه T صورت شامل پیشانی، بینی و چانه استفاده کنید که بیشتر از نواحی دیگر مستعد چرب شدن است.

توجه داشته باشید که همانند شوینده، تونر نیز باید متناسب با پوست شما باشد.

از مرطوب کننده استفاده کنید.

بلافاصله پس از استفاده از تونر، از یک کرم مرطوب کننده، برای مرطوب کردن پوست صورت و گردن خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که لایه‌ای یکنواخت از این محصول را روی پوست خود پخش کنید. 5 دقیقه صبر کنید تا پوست شما مرطوب کننده را به خوبی جذب کند.

سعی کنید که بیش از حد از کرم مرطوب کننده استفاده نکنید؛ زیرا می‌تواند منافذ پوست شما را مسدود کند.

از پرایمر استفاده کنید.

اگر می‌خواهید برای مدت طولانی آرایش شما ماندگار باشد، از پرایمر استفاده کنید. این محصول می‌تواند به کمتر دیده شدن خطوط ریز و منافذ پوست صورت کمک کند. پرایمر را با استفاده از انگشتان، به بینی زده و سپس آن را به سمت بیرون پخش کنید.

موس صورت را بزنید.

با استفاده از انگشت اشاره خود مقداری از موس صورت را برداشته و آن را به آرامی روی صورت خود قرار دهید. تمرکز خود را روی پیشانی، بینی، استخوان‌های گونه و چانه بگذارید؛ زیرا این نواحی بیشتر از بقیه مستعد چرب شدن هستند. اگر نیاز بود، دوباره این مرحله را تکرار کنید؛ اما در استفاده از آن زیاده روی نکنید.

موس صورت را پخش کنید

با استفاده از بیوتی بلندر یا براش آرایشی، موس صورت را روی پوست پخش کنید. این کار را با انگشتانتان هم می‌توانید انجام دهید اما ممکن است پوشش دلخواه شما را ایجاد نکند و یا بخش زیادی از موس به پوست دست شما جذب شده و برای صورت خود به مقدار بیشتری از آن نیاز داشته باشید.

پخش کردن موس صورت روی پوست را همانند پرایمر از بینی و مرکز صورت شروع کرده و به سمت بیرون ادامه دهید.

چند نکته مهم

چند نکته مهم

استفاده از کانسیلر

اگر نواحی خاصی از پوست صورت شما تیره هستند، مانند زیر چشمان، می‌توانید قبل از زدن موس صورت از کانسیلر استفاده کنید. به منظور پوشاندن تیرگی‌های پوست با استفاده از کانسیلر، می‌توانید در ابتدا از یک برس کوچک کمک بگیرید. با استفاده از برس کوچکتر، کانسیلر را روی لکه یا تیرگی که می‌خواهید بپوشانید، بزنید. سپس، از یک برس بزرگتر به منظور پخش کردن کانسیلر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: کانسیلر چیست؟

نکاتی که در مورد استفاده از کانسیلر باید به آن توجه کنید شامل موارد زیر است:

 • از کانسیلر متناسب با رنگ پوست صورت خود استفاده کنید.
 • کانسیلر را قبل از موس صورت یا حتی کرم پودر استفاده کنید.
 • به خوبی کانسیلر را روی پوست خود پخش کنید.

زمان دادن به موس صورت برای جذب بهتر

بزرگترین اشتباهی که ممکن است هنگام استفاده از زیرسازهای آرایشی انجام دهید، این است که بعد از پخش کردن آن‌ها روی صورت به سراغ محصول بعدی بروید. بهتر است بعد از استفاده از هر محصول، چند دقیقه به آن زمان بدهید تا کاملا جذب پوست شده و سپس به کار خود ادامه دهید.

بهترین مارک کرم موس صورت

مارک محصولات آرایشی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما بیشتر از آن باید به تناسب محصول با پوست خود و کیفیت آن توجه داشته باشید. موس صورت لورینت یکی از همین محصولات باکیفیت است که متناسب با انواع پوست تولید شده و رنگبندی متنوعی دارد تا تمام افراد بتوانند محصول مورد نیاز خود را خریداری کنند. این محصول را می‌توانید به راحتی و با خیال راحت از بابت کیفیت، از فروشگاه مژیتو تهیه کنید.