بهترین لاک ایرانی

لاک زدن ناخن ها یکی از بزرگترین علاقمندی خانم ها می باشد. لاک ها با رنگ آمیزی ناخن ها به رنگ مورد علاقه افراد، تاثیرات چشمگیری در استایل ظاهری افراد ایجاد می کنند. این محصولات آرایشی دوست داشتنی با استایل روزمره افراد هماهنگ شده و جلوه ی زیباتری به ظاهر آن ها می بخشد. استفاده ی فراوان و علاقه ی شدید خانم ها به استفاده از لاک ناخن، برندهای بسیاری را به تولید این محصول آرایشی تشویق نموده است. این اتفاق موجب شده است تا طیف گسترده ای از انواع مختلف لاک ناخن توسط برندهای مختلف و با کیفیت های متفاوت تولید و به بازار عرضه شود. از این رو پیدا کردن لاک ناخن باکیفیت و مناسب اندکی سخت تر شده و به دقت بیشتری نیازمند می باشد. داشتن شناخت کافی نسبت به این محصول می تواند تا حد زیادی در پیدا کردن و تشخیص لاک ناخن مناسب به شما کمک نماید. در این مطلب به معرفی انواع لاک ناخن و بررسی صفر تا صد خرید بهترین لاک ایرانی پرداخته ایم.

بهترین لاک ناخن

انواع لاک ناخن

جلوه ی ظاهری و نوع پوشش لاک دو مولفه ی بسیار مهم در زیبایی ناخن و هماهنگ نمودن آن با استایل افراد می باشد. بر این اساس، لاک ناخن را به چندین دسته بندی مختلف تقسیم می کنند. لاک ترک، لاک اکلیلی، لاک کروم، لاک نئونی، لاک مخملی، لاک براق کننده و لاک مات نمونه هایی از انواع مختلف این محصول آرایشی هستند.

علاوه بر این، لاک ها را می توان بر اساس نوع ترکیبات پایه به انواع مختلفی تقسیم نمود. لاک های محلول در استون، لاک های پلاستیکی و لاک ژل از جمله دسته بندی های مختلف لاک بر اساس ترکیبات پایه هستند.

لاک ترک

لاک ترک یکی از جذاب ترین لاک ها می باشد که پس از استفاده از آن، نیازی به طراحی ناخن خود نخواهید داشت. برای استفاده از این نوع لاک تنها کافی است که در ابتدا رنگ زمینه ی مورد نظر خود را انتخاب نموده و ناخن های خود را به طور کامل با آن رنگ آمیزی نمایید. پس از خشک شدن کامل آن، نوبت به انتخاب رنگ لایه رویی و استفاده از لاک ترک با همان رنگ می رسد.  پس از خشک شدن لاک ترک، شاهد شکاف برداشتن و ترک خوردن لایه رویی ناخن خود خواهید شد. لاک ترک با ایجاد این شکاف ها، به عنوان طراحی ناخن شما ایفای نقش می کند.

لاک اکلیلی

لاک های اکلیلی دارای دانه های ریز اکلیل هستند که به وسیله ی رنگ زمینه و بیس اصلی لاک به سطح ناخن شما چسبانده می شوند. وجود این ذرات می تواند زیبایی لاک ناخن و جلوه ی استایل شما را به صورت چشمگیری بهبود دهد. رنگ پایه در لاک های اکلیلی بسیار حائز اهمیت می باشد. در برخی از نمونه های این محصول از برق ناخن یا همان لاک بی رنگ برای رنگ پایه استفاده شده است. این در حالی است که استفاده از رنگ های هماهنگ با رنگ دانه های اکلیل نیز در بسیاری از مواقع مشاهده می شود.

بهترین لاک اکلیلی

لاک کروم

لاک های کروم یا آینه ای نیز به عنوان یکی دیگر از جذاب ترین لاک ها شناخته شده اند. این لاک ها ظاهری به شدت براق برای ناخن ها ایجاد می کنند؛ به گونه ای که همانند آینه امکان بازتاب نور محیط را دارند. لاک آینه ای به نوی در دسته لاک ژلیش قرار گرفته و اغلب در مواردی همچون طراحی ناخن مورد استفاده قرار می گیرد.

لاک نئونی

دسته دیگری از لاک ها هستند که در شب و نور کم درخشش بیشتری داشته و از خود نور بازتاب می کنند. این لاک ها که با عنوان «لاک شبرنگ» یا همان لاک نئونی شناخته می شوند، گزینه ی مناسبی جهت استفاده در میهمانی های شبانه بوده و اغلب توسط خانم های جوان مورد استفاده قرار می گیرد.

لاک مخملی

جلوه و نمای ظاهری لاک مخملی از نام آن پیدا است. این لاک بافتی نرم و مخملی روی سطح ناخن شما ایجاد می کند. این لاک که با عنوان «لاک پودری» نیز شناخته می شود، باید به خوبی روی سطح ناخن پخش شده و لایه ای یکدستو یکنواخت ایجاد نماید. تنها در این صورت می تواند جلوه ی متفاوتی به دستان شما ببخشد. از این رو توصیه می شود تا پیش از استفاده از لاک های مخملی، یک لایه برق ناخن و یا لاک با هر رنگ دیگری روی ناخن های خود ایجاد نمایید.

لاک براق کننده

لاک های براق کننده یکی از کاربردی ترین لاک ها هستند. استفاده از این محصول تاثیر به سزایی در افزایش براقیت لاک ناخن شما خواهد داشت. بسیاری از افراد برای طراحی ناخن خود از لاک های براق کننده به صورت تکی و یا در زیر برخی مدل های لاک استفاده می کنند.

لاک مات

مدت ها است که استفاده از لاک های مات توانسته است تا توجه طرفداران و دوستداران حوزه مد و فشن را به خود جلب نموده و جایگاه خود را در میان آن ها پیدا نماید. لاک های مات اغلب همراه با لاک های متنوع استفاده شده و بخشی از سطح آن را با استفاده از لاک های براق کننده طراحی می کنند.

لاک مغناطیسی

استفاده از براده های ریز آهنی در لاک های مغناطیسی به آن ها جذابیت ویژه ای بخشیده است. وجود این براده ها ظاهر نسبتا براقی برای لاک ایجاد نموده است. علاوه بر این، با استفاده از آهن رباهای مخصوص موجود در بسته بندی این محصول امکان ایجاد طرح های خاص روی ناخن وجود دارد. این آهن رباها با متمرکز نمودن براده های آهن موجود در ساختار لاک، درخشش و براقیت نقاط خاصی از سطح ناخن را افزایش می دهند. به این ترتیب ناخن های لاک خورده شما به هیچ گونه طراحی احتیاج نداشته و با به کار گرفتن کمی خلاقیت می توانید ناخن هایی متفاوت و خاص داشته باشید.

لاک محلول در استون

همان طور که از نام لاک های محلول در استون پیداست، اصلی ترین ماده به کار رفته در ترکیبات آن ها، استون می باشد و با استفاده از استون به سادگی می توان آن ها را از سطح ناخن پاک نمود. مقاومت و ماندگاری این محصول نسبتا بالا بوده و به همین علت اغلب افراد برای مصارف شخصی این نوع لاک را مورد استفاده قرار می دهند.

لاک آرکیا بهترین لاک ایرانی


لاک پلاستیکی

لاک های پلاستیکی لایه ای نازک و نه چندان مقاوم روی ناخن های شما ایجاد می کنند. مقاومت لایه ایجاد شده توسط لاک های پلاستیکی به حدی پایین است که نیازی به استفاده از هیچ گونه ماده پاک کننده ای نداشته و به راحتی با دست قابل جدا شدن می باشد. این قابلیت لاک های پلاستیکی موجب ایجاد سهولت بیشتر در استفاده از آن شده است. به این ترتیب با استفاده از این محصول می توانید به راحتی و در کوتاه ترین مدت زمان ممکن در رنگ ناخن های خود تنوع ایجاد نمایید.

لاک ژل

لاک ژل بر خلاف دو نمونه ی قبلی، بسیار مقاوم بوده و از ماندگاری بالایی برخوردار می باشد. این لاک ها تنها با استفاده از دستگاه های مخصوص سوهان کشی پاک شده و حتی استون نیز توانایی پاک نمودن آن را ندارد. به همین علت اغلب ناخن کارهای حرفه ای و سالن های آرایشی از این نوع لاک ناخن استفاده می کنند.

لاک تقویت کننده

لاک های تقویت کننده می توانند سبب افزایش دوام و مقاومت ناخن ها شوند. این لاک ها بدون رنگ و شفاف هستند و مانند لاک های دیگر، یک لایه اضافی روی ناخن ها ایجاد می کنند. این لاک ها معمولا حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هستند که به سلامت ناخن ها کمک می کنند. بسیاری از خانم ها از این لاک به عنوان پایه (بیس کوت) استفاده می کنند.

لاک شیشه ای

لاک های شیشه ای بدون رنگ و شفاف هستند که سطح ناخن را براق کرده و باعث درخشش آن می شوند. معمولا این محصول روی لاک ناخن مورد استفاده قرار می گیرد تا درخشش و براقیت بیشتری به لاک لایه زیرین بدهد. عده ای از بانوان نیز آن را مستقیم بر روی ناخن خود می زنند تا سطح ناخن را درخشنده کنند.

بهترین لاک ناخن

برای پیدا کردن بهترین لاک ناخن باید چندین ویژگی را مورد توجه و بررسی قرار دهید. شناخت این موارد به شما کمک می کند تا در مدت زمانی به مراتب کوتاه تر بتوانید بهترین لاک ناخن مناسب خود را پیدا نمایید.

غلظت لاک

مهم ترین ویژگی یک لاک ناخن خوب، داشتن غلظت مناسب می باشد. در صورتی که لاک شما از غلظت کافی برخوردار نباشد، هنگام استفاده از آن به مشکل بر می خورید. لاک های رقیق به سرعت روی ناخن شما پخش شده و حتی از محدوده مورد نظر نیز پیشروی می کنند. به همین علت کنترل آن ها بسیار سخت می شود. علاوه بر این، با کاهش غلظت لاک، قدرت پوشش دهی و رنگ آمیزی آن نیز به طور چشمگیری کاهش می یابد. نقطه مقابل این حالت، زمانی است که لاک شما بسیار غلیظ می باشد. در این حالت نیز کنترل حرکت لاک مایع روی سطح ناخن دشوار بوده و به سختی می توان آن را پخش نمود. به این ترتیب لایه ایجاد شده روی ناخن ها یکدست نخواهد بود.

قلموی لاک

مهم ترین ویژگی لاک بعد از غلظت، کیفیت قلموی آن می باشد. قلموی موجود در لاک تنها ابزار شما برای پخش نمودن آن روی سطح ناخن می باشد؛ بنابراین باید از کیفیت مناسب برخوردار باشد. در غیر این صورت، پس از گذشت مدتی این قلم از بین رفته و استفاده از لاک ناخن به راحتی امکان پذیر نخواهد بود. رشته های این قلمو باید کاملا انعطاف پذیر باشند تا بتوانند به خوبی لاک را روی سطح ناخن شما پخش نمایند. علاوه بر این، سست نبودن پیوند میان این رشته ها باید به گونه ای باشد که به راحتی از هم گسسته نشوند. در غیر این صورت، این رشته ها همراه با لاک به سطح ناخن های شما چسبیده و ظاهر شلخته و نامناسبی برای دستانتان ایجاد خواهد کرد. اندازه قلمو یا فرچه ی لاک نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اندازه این قلمو باید به گونه ای باشد که با دو الی سه بار کشیدن آن روی ناخن بتوانید لاک را به طور کامل روی سطح آن پخش نمایید.

بهترین لاک ایرانی

دوام و ماندگاری لاک

دوام و ماندگاری بالا نیز یکی دیگر از مولفه هایی است که باید در پیدا کردن بهترین لاک ناخن در نظر داشته باشید. این که لاک ناخن شما پس از گذشت مدت زمان نسبتا زیادی همچنان با همان کیفیت اول و بدون لب پر شدن روی سطح ناخنتان ثابت باقی بماند، یکی از نشانه های بالا بودن سطح کیفی لاک شما می باشد.

ترکیبات به کار رفته در لاک

همان طور که می دانید، لاک ناخن یک ماده شیمیایی با رنگدانه های مصنوعی می باشد که با ایجاد یک لایه روی سطح ناخن ها برای مدت زمان محدودی به آن ها رنگ می بخشد. هر چه میزان مواد شیمیایی به کار رفته در ترکیبات این محصول کمتر باشد، به همان نسبت سلامت ناخن های شما بهتر حفظ می شود. این نکته از طریق بوی لاک تا حدودی قابل تشخیص می باشد. هر چه بوی الکل و سایر مواد شیمیایی کمتر قابل تشخیص باشد، می توان به بالا بودن کیفیت لاک بیشتر پی برد. علاوه بر این، خوشبو بودن لاک ناخن حس بهتری را نسبت به دستانتان در خاطر شما ایجاد خواهد نمود.

زمان خشک شدن لاک

بهترین لاک ناخن برای شما محصولی است که تمامی ویژگی های یاد شده را در بر داشته باشد. علاوه بر این موارد، می توان به زمان خشک شدن لاک نیز اشاره نمود. طولانی بودن مدت زمان لازم برای خشک شدن لاک می تواند یکی از بزرگترین موانع برای استفاده از این محصول آرایشی دوست داشتنی باشد. بنابراین بهتر است از لاک هایی استفاده کنید که برای خشک شدن به مدت زمان کوتاهی نیاز دارند.

پوشش دهی لاک

به عنوان نکته پایانی این بخش باید یادآور شویم که استفاده از بهترین لاک ناخن، دستیابی به بهترین قدرت پوشش دهی را نیز به دنبال دارد. تنها در این صورت می توانید به پوششی یکدست و یکنواخت دست یابید؛ در غیر این صورت حداقل یکی از مولفه های موثر در زیبایی لاک ناخن خود را از دست خواهید داد.

بررسی کیفیت محصول

لاکی که خریداری می کنید باید از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مواد اولیه به کار رفته در آن مرغوب باشد. چنانچه لاک خریداری شده کیفیت لازم را نداشته باشد، در صورت استفاده مداوم، سبب بروز مشکلاتی مانند عفونت، قارچ، حساسیت و کاهش دوام ناخن می شود.

نوع و خصوصیات لاک

پیش از این، انواع لاک را معرفی کردیم و خصوصیات و ویژگی هر کدام را به طور کامل شرح دادیم. توجه به نیاز های خود و بررسی خصوصیات لاک ها جزو نکات مهمی است که سبب انتخاب درست در تهیه این محصول می شود.

رنگ و طرح

انتخاب رنگ و طرح لاک با توجه به سلیقه شخصی خودتان، می تواند در تصمیم گیری شما تاثیر زیادی داشته باشد و سردرگمی شما را هنگام انتخاب لاک مناسب، کم تر کند.

قیمت

قیمت، معمولا یک عامل مهم در خرید هر محصول به شمار می رود. قیمت نسبتا بالا و صرف هزینه بیشتر برای خرید محصول خارجی، راهکار درستی نیست. شما می توانید با هزینه معقول، محصول ایرانی را خریداری کنید که از لحاظ کیفیت با نمونه خارجی خود، برابری می کند.

برند معتبر

برند های معتبر و شناخته شده، امتحان خود را با کیفیت بالا پس داده اند. خرید لاک ناخن از برند های معتبر، ضامن سلامت ناخن شما است؛ زیرا برند های معروف عموما محصولات با کیفیت بالا، ماندگاری طولانی تر بدون تحریک ناخن تولید می کنند. در ادامه به بررسی بهترین برند های ایرانی در زمینه لاک ناخن می پردازیم.

لاک باکیفیت ایرانی

فواید استفاده از لاک باکیفیت ایرانی

در بسیاری از مواقع افراد پس از پاک نمودن لاک از سطح ناخن خود شاهد رنگدهی آن به بافت ناخن هستند. این اتفاق می تواند باعث تاثیرگذاری روی رنگ جدید لاک شده و از جلوه ی آن بکاهد. علاوه بر این، لاک به طور مستقیم با  سطح ناخن شما در تماس می باشد و امکان جذب مواد به کار رفته در آن به راحتی امکان پذیر می باشد. استفاده از لاک باکیفیت ایرانی از این بابت به شما اطمینان خاطر می بخشد. لاک های ایرانی متناسب با نوع و جنس پوست و ناخن ساکنان این اقلیم تولید شده است. به همین علت بیشترین سازگاری را با پوست دست و ناخن های شما خواهند داشت. به این ترتیب شما با استفاده از لاک های باکیفیت ایرانی می توانید با خیال آسوده و بدون کوچکترین نگرانی بابت آسیب دیدن ناخن های خود به رنگ آمیزی آن ها بپردازید. از جمله آسیب های ناشی از عدم استفاده از لاک مرغوب ایرانی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تغییر رنگ و زرد شدن ناخن ها
  • ایجاد خشکی ناخن
  • شکننده شدن بافت ناخن ها
  • رنگدهی لاک به ناخن
  • نفوذ مواد شیمیایی به بافت ناخن و پوست دست
  • ترک خوردن ناخن ها
  • ایجاد حساسیت های پوستی
  • خارش و سوزش پوست دست
  • و …

بهترین برند لاک ایرانی

برای انتخاب بهترین برند لاک ایرانی لازم است که اطلاعات نسبتا کاملی درباره لاک و انواع لاک داشته باشید. پیش از این در این مقاله به طور کامل به بررسی این موضوع پرداخته ایم. پس از آن نوبت به شناخت برندهای مختلف تولید کننده لاک و ویژگی محصولات هر یک از آن ها می رسد. برندهای ایرانی متعددی هستند که این محصول را تولید نموده و به بازار عرضه می کنند.

وجود تنوع بالای محصولات موجود در بازار در کنار گستردگی حق انتخاب مصرف کنندگان، نتایج منفی نیز به دنبال دارد. این محصولات توسط برندهای مختلف و با کیفیت های متفاوتی تولید شده و انتخاب بهترین لاک ناخن مناسب برای هر فرد را به امری مشکل تبدیل نموده است. از این رو توصیه می شود لوازم آرایشی و بهداشتی خود را از برندهای شناخته شده و معتبر تهیه نمایید. مجموعه کارخانجات اکسیرکادوس با در بر داشتن 9 برند تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی، به عنوان یکی از فعالان قدیمی و باتجربه این حوزه شناخته شده است. برندهای لورینت، آرکیا، بیس و پادینا زیرمجموعه هایی از این شرکت هستند که محصولات آرایش ناخن از قبیل لاک را در میان تولیدات خود جای داده اند. در ادامه به معرفی این محصولات پرداخته ایم.

لاک لورینت

لاک لورینت از تنوع رنگی و قدرت پوشش دهی بالایی برخوردار می باشد. غلظت مناسب این محصول به شما کمک می کند تا بتوانید لایه ای یکدست و یکنواخت برای ناخن های خود ایجاد نمایید. ماندگاری بالای لاک لورینت در کنار کوتاه بودن مدت زمان لازم برای خشک شدن آن موجب شده است تا از این محصول به عنوان یکی از بهترین لاک های ایرانی یاد شود.

لاک لورینت

لاک اکلیلی لورینت

براقیت و درخشش دانه های اکلیل موجود در این محصول می تواند تا حد زیادی به بالا بردن جلوه ی استایل ظاهری شما کمک نماید. لاک اکلیلی لورینت از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردار می باشد. همین موضوع موجب شده است تا ست کردن آن با استایل روزمره ساده تر شده و در دسته ی محبوب ترین لاک های ایرانی قرار بگیرد.

لاک آرکیا

استفاده از مواد گیاهی و طبیعی در ترکیبات محصولات تولید شده توسط برند آرکیا آن را به یکی از بهترین مارک های لاک ایرانی تبدیل نموده است. با توجه به این که لاک ها در تماس مستقیم با سطح ناخن ها هستند و امکان جذب مواد موجود در آن ها به بافت ناخن و پوست دست وجود دارد، توصیه می شود استفاده از مواد شیمیایی و لوازم آرایشی و بهداشتی تولید شده با این مواد را به حداقل میزان ممکن برسانید. در راستای جلب رضایت مصرف کنندگان، استفاده از این مواد در لاک آرکیا تا حد ممکن کاهش یافته است.

لاک آرکیا

لاک اکلیلی آرکیا

قدرت پوشش دهی عالی، تنوع رنگی بالا و فرمولاسیون منحصر به فرد، سه مولفه ی اصلی و ویژگی برجسته لاک اکلیلی آرکیا هستند. این محصول نیز همانند سایر تولیدات این برند با استفاده از ترکیبات گیاهی و طبیعی تولید شده است تا علاوه بر نمایش بهتر زیبایی ناخن ها، از سلامت آن ها نیز محافظت نماید.

لاک بیس

لاک ناخن بیس توسط شرکت FIABILA فرانسه فرموله شده و در بسته بندی های 15 میلی لیتری در بازار موجود می باشد. این محصول قدرت پوشش دهی بسیار بالایی دارد و به راحتی می تواند تمام سطح ناخن شما را پوشش دهد. تنوع رنگی بالای این لاک نیز مزید بر علت شده است تا از آن به عنوان یکی از بهترین لاک های ایرانی یاد شود.

لاک اکلیلی بیس

کیفیت بالا و ماندگاری طولانی مدت لاک اکلیلی بیس رمز موفقیت این محصول می باشد. این لاک ناخن از تنوع رنگی بالایی برخوردار بوده و بیش از 70 رنگ را در بر گرفته است. در بسیاری از مواقع دانه های اکلیل به کار رفته در لاک های اکلیلی، به سرعت ریزش کرده و باعث از بین رفتن زیبایی ناخن ها می شود. لاک اکلیلی بیس با کیفیت بسیار بالایی تولید شده است و دانه های اکلیل به کار رفته در آن نیز درست همانند رنگ پایه آن برای مدت زمان طولانی ثابت باقی می ماند.

لاک پادینا

اگر به دنبال لاک ناخن با کیفیت بالا و رنگبندی متنوع هستید، بدون شک لاک پادینا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این محصول طیف رنگی گسترده ای را در بر دارد؛ از رنگ های جیغ و پاستلی استایل های تابستانه گرفته تا رنگ های گرم پاییزی در این طیف رنگی وجود دارد. این لاک ناخن از ماندگاری و دوام بالایی برخوردار بوده و برای مدت زمان طولانی بدون لب پر شدن روی ناخن های شما ثابت باقی می ماند. گردآوری مجموعه ویژگی های یاد شده در یک محصول توانسته است تا رضایت مصرف کنندگان را جلب نموده و لاک پادینا را در لیست برترین لاک های ایرانی جای داده است.

بهترین مارک لاک ایرانی

بهترین مارک لاک ایرانی

معرفی انواع لاک ناخن، بررسی هر یک از انواع مختلف این محصول، روش های تشخیص لاک مرغوب، فواید استفاده از لاک باکیفیت و نتایج عدم استفاده از آن از جمله مهم ترین مطالب گفته شده در این مقاله می باشد. در پایان با معرفی چند نمونه از لاک های تولید ملی، مهم ترین ویژگی های بهترین لاک های ایرانی را مورد بررسی قرار دادیم. هدف از نگارش این مقاله، افزایش اطلاعات مصرف کنندگان درباره لاک و روش های تشخیص بهترین برند لاک ایرانی بوده است. امید است با مطالعه ی این مطلب به پاسخ تمامی سوالات خود در این باره دست یافته باشید. شما هم از تجربه خود درباره استفاده از لاک های ایرانی مرغوب برای ما بنویسید.