بهترین کرم پودر ایرانی

زیرسازی پوست یکی از اولین اقدامات لازم برای آرایش صورت می باشد. تمیز کردن پوست صورت، استفاده از مرطوب کننده، پرایمر، کرم پودر و کانسیلر مناسب، تنها بخشی از اقدامات لازم برای آماده سازی پوست صورت می باشد. پس از انجام این مراحل، پوست شما برای اجرای هرگونه آرایشی و با هر سبکی آماده خواهد بود. انتخاب کرم پودر مناسب به شما کمک می کند تا بتوانید تمامی منافذ باز و لکه های روی پوست خود را به خوبی بپوشانید و ظاهری صاف و یکدست برای صورت خود ایجاد نمایید. در این مطلب به بررسی انواع کرم پودر و روش های انتخاب بهترین کرم پودر ایرانی پرداخته ایم.

کرم پودر چیست؟

داشتن پوست صاف و شفاف یکی از عوامل موثر در زیباتر دیده شدن چهره به شمار می رود. کرم پودر یکی از انواع لوازم آرایشی می باشد که افراد با استفاده از آن به پوست خود ظاهری صاف و یکدست می بخشند. ساختار این محصول از نوعی رنگدانه ی مصنوعی تشکیل شده است که در منافذ باز پوست نفوذ کرده و بافت یکدستی برای آن ایجاد می کند. به این ترتیب سطح پوست به خوبی پوشش داده شده و هیچ گونه گونه جوش، جای جوش، لک های پوستی و … دیده نمی شود. انتخاب بهترین کرم پودر به شما کمک می کند تا نتیجه ی بهتری از استفاده از این محصول آرایشی تجربه نمایید.

بهترین کرم پودر ایرانی

انواع کرم پودر

کرم پودرها بر اساس ساختار و نوع بافت تشکیل دهنده آن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. کرم پودر استیکی، مایع، فشرده، پودری، انواع مرطوب کننده های رنگی و … از جمله انواع این کرم آرایشی می باشد. هر یک از انواع یاد شده برای استفاده در موارد خاصی مناسب می باشد. در ادامه به معرفی و بررسی بهتر هر یک از این انواع پرداخته ایم.

کرم پودر مایع

استفاده از کرم پودرهای مایع در مقایسه با سایر انواع مشابه آن ساده تر می باشد. به همین علت بیشتر از نمونه های مشابه خود مورد استفاده قرار می گیرد. این کرم پودر بافتی مایع و روان دارد که سهولت استفاده از آن را به دنبال داشته است. روان بودن بافت این محصول به پخش شدن بهتر آن روی سطح پوست کمک کرده و در نتیجه پوششی یکدست و طبیعی برای پوست ایجاد می کند. برای پخش کردن این کرم آرایشی روی سطح پوست تنها کافی است که از یک براش آرایشی و یا اسفنج مخصوص استفاده نمایید. این نوع کرم پودر برای استفاده افراد با انواع مختلف پوست مناسب می باشد. سهولت استفاده از کرم پودر مایع، مناسب بودن آن برای انواع پوست و ایجاد بافت طبیعی برای پوست در کنار یکدیگر مجموعه ای از دلایل را تشکیل داده اند تا از این محصول به عنوان بهترین نوع کرم پودر یاد شود.

بهترین کرم پودر مایع

کرم پودر پودری

بهترین نوع کرم پودر بعد از انواع مایع آن، کرم پودرهای پودری یا پنکک ها هستند. پنکک یکی از انواع لوازم آرایشی صورت می باشد که ساختاری پودری داشته و با پخش ذرات آن روی سطح پوست می توان لکه های پوستی و جای جوش را پوشش داد. ذرات پنکک نیز همانند کرم پودر مایع دارای رنگدانه های مصنوعی می باشد که با پوشش سطح پوست ظاهری یکدست و یکنواخت برای آن ایجاد می کنند. پنکک ها در مقایسه با کرم پودرهای مایع قدرت پوشش دهی کمتری دارند و اغلب به عنوان یک لایه محافظ و تثبیت کننده روی کرم پودر به کار می روند. ساختار این محصول به گونه ای است که بدون استفاده از براش های مخصوص نمی توان از ان به راحتی استفاده نمود. بنابراین حتما باید هنگام تهیه پنکک، یک براش و یا پد مخصوص نیز تهیه نمایید.

بهترین پنکک

کرم پودر فشرده

نوع دیگری از کرم پودر وجود دارد که از آن با عنوان «موس صورت» یاد می شود. موس صورت نوعی کرم پودر فشرده شده می باشد که بسیار غلیظ تر از کرم پودر مایع بوده و بافت کرمی دارد. غلظت بالای موس صورت به گونه ای است که بافت آن نسبت به سایر انواع کرم پودر سنگین تر بوده و قدرت پوشش دهی بالاتری دارد. استفاده از این محصول به تنهایی بافت و ظاهر مورد نظر شما را برای پوستتان ایجاد می کند و به استفاده از هیچ گونه محصول آرایشی دیگری برای تثبیت آن نیاز نخواهید داشت. به نوعی می توان گفت که موس صورت تلفیقی از کرم پودر مایع و پنکک می باشد. پیش تر هم گفتیم که کرم پودر فشرده بافت بسیار غلیظی دارد و به همین علت برای پخش کردن آن روی پوست حتما باید از اسفنج های مخصوص آرایشی استفاده نمایید.

موس صورت یا کرم پودر فشرده

کرم پودر های استیکی

کرم پودرهای استیکی یا پن استیک، شباهت بسیاری به موس صورت دارد. این نوع کرم پودر غلیظ تر از موس صورت بوده و به تبع آن قدرت پوشش دهی بیشتری دارد. غلظت بسیار زیاد این محصول آرایشی موجب شده است تا آن را در بسته بندی هایی مشابه رژ لب عرضه نمایند. این استیک ها اغلب به عنوان کانسیلر و یا برای کانتور صورت مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از ترکیبات روغنی در کرم پودرهای استیکی موجب شده است تا بافت پایدارتر و بیشترین میزان پوشش دهی را داشته باشند. مجموعه ی ویژگی های ذکر شده موجب شده است تا از این محصول آرایشی به عنوان یکی از بهترین انواع کرم پودر برای گریم صورت و آرایش های حرفه ای یاد شود.

کرم پودر استیکی

مرطوب کننده های رنگی

همان طور که از نام این اقلام آرایشی پیداست، مرطوب کننده های رنگی همان کرم های مرطوب کننده ای هستند که استفاده از آن ها به صورت روزمره رایج می باشد. با این تفاوت که در ترکیبات این محصولات نیز از رنگدانه های مصنوعی استفاده شده و به آن کارکردی دوگانه بخشیده است. با استفاده از این کرم های مرطوب کننده رنگی می توانید علاوه بر تامین رطوبت مورد نیاز پوست خود، به آن ظاهری یکدست و یکنواخت ببخشید. وجود این رنگدانه ها موجب شده است تا از این محصول نیز به عنوان یکی از انواع کرم پودر یاد شود. این کرم ها در مقایسه با سایر نمونه های موجود در این دسته، قدرت پوشش دهی بسیار کمتری دارند. قدرت پوشش دهی کم و خاصیت مرطوب کنندگی این نوع کرم از بسته شدن منافذ پوست جلوگیری کرده و آن را به انتخابی مناسب برای استفاده روزانه تبدیل نموده است. از این رو می تواند به عنوان بهترین کرم پودر برای مصرف روزانه معرفی شود.

انتخاب بهترین کرم پودر ایرانی

 هنگام خرید کرم پودر مناسب برای پوست خود باید به چند نکته توجه داشته باشید. توجه به این موارد به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین کرم پودر ایرانی و یا خارجی مناسب برای پوست خود را پیدا نمایید. برای دسته بندی بهتر این نکات، آن ها را در قالب 5 مرحله خلاصه نموده ایم. این پنج مرحله، موارد زیر را شامل می شود:

  1. تعیین تناژ رنگی پوست
  2. تشخیص نوع پوست
  3. انتخاب نوع کرم پودر
  4. نوع پوشش دهی کرم پودر
  5. انتخاب بهترین برند کرم پودر

آشنایی کامل با این پنج گام به شما کمک می کند تا بتوانید بدون نیاز به راهنمایی هیچ کس، بهترین کرم پودر را برای خود انتخاب نمایید.

1. تعیین تناژ رنگی پوست

پوست هر فردی تم رنگی خاص خود را دارد. بسیاری از افراد پوستی با تناژ رنگی سرد دارند. استفاده از کرم پودرهای با تناژ صورتی به این دسته از افراد کمک می کند تا گرمای بیشتری به تناژ رنگ پوست خود ببخشند. در مقابل این دسته، بسیاری از افراد هستند که پوستی با تناژ رنگی گرم دارند. کرم پودرهای دارای تم زرد، تناژ رنگی پوست این افراد را به حد تعادل نزدیک تر می کند. در این میان نیز برخی از افراد هستند که تناژ رنگی پوست آن ها خنثی بوده و بهترین انتخاب برای آن ها استفاده از کرم پودرهای با رنگ نچرال و طبیعی می باشد. با توجه به توضیحات ذکر شده، برای پیدا کردن بهترین کرم پودر برای خود باید در ابتدا تناژ رنگی پوست خود را تعیین نمایید. به این ترتیب بر اساس پوست خود می توانید نسبت به انتخاب رنگ کرم پودر اقدام نمایید. در صورتی که موفق به تشخیص تناژ رنگ پوست خود نشدید، تسترها به شما کمک می کنند تا بتوانید رنگ مناسب پوست خود را پیدا نمایید. توجه داشته باشید که پوست دست اندکی تیره تر از پوست صورت می باشد. به همین علت توصیه می شود که تسترها را روی استخوان فک و یا بخشی از گردن خود امتحان نمایید.

تناژ رنگی پوست و کرم پودر

2. تشخیص نوع پوست

پس از تعیین تناژ رنگی پوست و به دنبال آن، انتخاب رنگ کرم پودر، نوبت به تشخیص نوع پوست می رسد. این مرحله بسیار حائز اهمیت می باشد. استفاده از کرم پودر نامناسب علاوه بر از بین بردن جلوه ی آرایش شما می تواند منجر به آسیب دیدگی پوست شما نیز بشود. آسیب هایی از جمله ایجاد جوش، آکنه، خشکی بیش از حد پوست و … از جمله نتایج استفاده از کرم پودر نامناسب می باشد. در صورتی که پوست شما در دسته ی پوست ای خشک قرار می گیرد، باید از کرم پودرهای روغنی و چرب استفاده نمایید تا از ایجاد خشکی بیش از حد پوست ناشی از جذب کرم پودر جلوگیری نمایید. این در حالی است که استفاده از چنین کرم پودرهایی روی پوست های چرب و یا مختلط، می تواند باعث بروز آکنه و جوش بشود. همچنین وجود چربی بیش از حد روی سطح پوست می تواند کوتاه تر شدن دوام آرایش شما را به دنبال داشته باشد. به یاد داشته باشید که بهترین کرم پودر برای شما، محصولی خواهد بود که بیشترین میزان سازگاری را با پوستتان داشته باشد.

3. انتخاب نوع کرم پودر

پیش از این به طور مفصل به معرفی انواع مختلف کرم پودر پرداخته ایم. شما باید بسته به نوع کاربرد و مصرف خود یکی از این انواع را انتخاب نمایید. در صورتی که قصد دارید از این محصول برای آرایش های سنگین و حرفه ای استفاده نمایید، موس صورت انتخاب مناسبی به شمار می رود. این در حالی است که برای مصارف روزانه و آرایش های سبک و لایت، این نوع کرم پودر چندان مناسب نبوده و استفاده مداوم از آن به مرور زمان می تواند منجر به بسته شدن منافذ پوست شما شود.

4. نوع پوشش دهی کرم پودر

نوع پوشش دهی کرم پودر و انتخاب نوع آن به یکدیگر به شدت وابسته هستند. پیش تر هم گفتیم که هر یک از انواع کرم پودر، قدرت پوشش دهی متفاوتی دارند. شما باید بر اساس نوع کاربرد خود، میزان پوشش دهی کرم پودرتان را تعیین نمایید. به دنبال آن، انتخاب نوع آن نیز بسیار ساده خواهد شد. بسیاری از خانم ها به صورت روزمره از کرم پودر استفاده می کنند. این دسته از افراد برای ایجاد ظاهری نسبتا یکنواخت در کنار تامین رطوبت پوست خود می توانند از مرطوب کننده های رنگی استفاده نمایند. این کرم ها قدرت پوشش دهی بسیار کمی دارند و تنها برای یکدست کردن رنگ پوست صورت به کار می روند. این در حالی است که برایداشتن قدرت پوشش دهی بیشتر باید از کرم پودرهای مایع استفاده شود. در صورتی که قصد دارید آرایشی مناسب یک میهمانی کوچک و یا دورهمی های دوستانه داشته باشید، می توانید روی کرم پودر خود از پنکک استفاده نمایید. به این ترتیب قدرت پوشش دهی و دوام هر دو آن ها افزایش می یابد.پنکک به تنهایی نیز قابل استفاده می باشد. توجه داشته باشید که بافت پودری پنکک موجب شده است تا برای ثابت نگاه داشتن این ذرات بر جای خود، به استفاده از یک لایه کرم در زیر آن نیاز دارید. این لایه می تواند کرم ضد آفتاب و یا کرم پودر مایع شما باشد. کرم پودرهای استیکی و موس صورت نیز اغلب در آرایش های حرفه ای و سنگین و یا گریم صورت مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی کاربردهای ذکر شده تنها بر اساس میزان قدرت پوشش دهی هر یک از انواع مختلف کرم پودر گفته شده است. علاوه بر این، نمای نهایی پوشش کرم پودرها نیز با یکدیگر متفاوت می باشد. به طور کلی می توان کرم پودرها را بر اساس نوع پوشش دهی و جلوه ی نهایی به دو دسته ی مات و براق تقسیم نمود. کرم پودرهای مات اغلب برای پوست های چرب استفاده می شود. به این ترتیب بدیهی است که مصرف کنندگان کذم پودرهای براق اغلب افراد با پوست خشک باشند. به این ترتیب انتخاب نوع پوشش دهی کرم پودر و نمای نهایی آن به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین کرم پودر را برای خود انتخاب نمایید.

کرم پودر بیس بیوتی

5. انتخاب بهترین برند کرم پودر

کاربرد فراوان کرم پودر موجب شده است تا برندهای بسیاری نسبت به تولید این محصول اقدام نمایند. امروزه در بازار لوازم آرایشی و بهداشتی ایرانی، طیف بسیار گشترده ای از برندهای تولیدکننده کرم پودر با کیفیت های متفاوت موجود می باشد. در این میان، پیدا کردن کرم پودر مناسب پوست هر فرد به صرف هزینه و مدت زمان بسیار زیادی نیاز دارد. علاوه بر این، استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب می تواند آسیب های جدی به پوست وارد نماید. با توجه به تماس مستقیم این محصول آرایشی با سطح پوست افراد، اهمیت این موضوع بیش از پیش پررنگ می شود. بنابراین بهتر است لوازم آرایشی خود را از میان محصولات تولید شده توسط برندهای معتبر و شناخته شده انتخاب نمایید. ما در این مطلب تلاش نموده ایم تا به شما در پیدا کردن بهترین برند کرم پودر کمک نماییم.

انتخاب بهترین برند کرم پودر ایرانی

اولین گام برای انتخاب بهترین برند کرم پودر ایرانی، شناخت این برندها و بررسی محصولات تولید شده توسط آن ها می باشد. شرکت اکسیرکادوس یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی در ایران می باشد که امروزه با گسترش مجموعه کارخانجات خود، توانسته است تا در بر دارنده 9 برند باکیفیت باشد. برندهای لورینت، بیس و آرکیا سه زیرمجموعه از این شرکت بزرگ هستند که در حوزه تولید لوازم آرایشی صورت فعالیت می کنند. در ادامه به معرفی انواع کرم پودرهای تولید شده توسط این برندها پرداخته ایم.

کرم پودر تیوپی لورینت

کرم پودر تیوپی لورینت در بسته بندی های 35 میلی لیتری تولید می شود. این محصول قدرت پوشش دهی نسبتا بالایی داشته و به راحتی می تواند تمام سطح پوست شما را پوشش دهد. بسته بندی این کرم پودر به گونه ای است که به راحتی قابل حمل و نقل بوده و می تواند در کیف شما جای بگیرد.

کرم پودر تیوپی لورینت

کرم پودر پمپی لورینت

کرم پودر پمپی لورینت حجمی معادل نمونه ی تیوپی این محصول دارد و در بسته بندی های 35 میلی لیتری عرضه می شود. بسته بندی این محصول در ظرفی شیشه ای، جلوه ی ویژه ای به آن بخشیده است. قدرت پوشش دهی بالا و بافت نرم و سبک این کرم پودر دو ویژگی برجسته این محصول هستند که آن را در لیست بهترین کرم پودرهای ایرانی قرار داده اند.

کرم پودر پمپی لورینت

کرم پودر پمپی مات لورینت

همان طور که از نام این محصول نیز پیداست، کرم پودر پمپی مات لورینت ظاهری مات به پوست شما می بخشد. این ویژگی در کنار بافت سبک و ماندگاری بالای این محصول موجب شده است تا به یکی از بهترین کرم پودرهای ایرانی موجود در بازار برای پوست های چرب تبدیل شود.

کرم پودر پمپی مات لورینت

موس صورت لورینت

غلظت بسیار بالای موس صورت لورینت برترین ویژگی این محصول می باشد که افزایش قدرت پوشش دهی آن را به دنبال داشته است. بافت سبک و مخملی این کرم پودر فشرده در کنار دوام بالای آن موجب شده است تا به گزینه ای مناسب برای استفاده در آرایش های حرفه ای و سنگین و یا گریم صورت تبدیل شود. مجموعه ی ویژگی های این موس صورت آن را به یکی از بهترین کرم پودرهای ایرانی تبدیل نموده است.

موس صورت لورینت

پنکک لورینت

مقاومت بالای پنکک لورینت در برابر رطوبت و تعریق پوست، آن را به یکی از بهترین کرم پودرهای ایرانی تبدیل نموده است. علاوه بر این، این پنکک برای استفاده افراد با انواع مختلف پوست مناسب می باشد. بافت نرم، پوشش عالی و رنگبندی متنوع این محصول نیز مزید بر علت شده است تا تجربه ای ماندگار از استفاده از پنکک لورینت در یاد مصرف کنندگان آن بر جای باقی بماند.

پنکک لورینت

پنکک مربعی لورینت

در ترکیبات پنکک مربعی لورینت از ویتامین E استفاده شده است. این پنکک ظاهری مات به پوست شما بخشیده و با داشتن SPF 15 از پوست شما در برابر اشعه های مضر آفتاب محافظت می نماید. قدرت پوشانندگی عالی، ماندگاری طولانی مدت و قابلیت استفاده با پد خشک از جمله سایر ویژگی های برجسته این محصول می باشد.

پنکک مربعی لورینت

کرم پودر تیوپی آرکیا

برند آرکیا در تلاش است تا محصولات آرایشی و بهداشتی خود را با استفاده از ترکیبات گیاهی و طبیعی تولید نماید. کرم پودر تیوپی آرکیا نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. وجود آنتی اکسیدان در این کرم پودر به آن خاصیت ضد چروک بخشیده و استفاده مداوم از آن به درمان افتادگی و پیری پوست کمک می کند.

کرم پودر تیوپی آرکیا

کرم پودر پمپی آرکیا

کرم پودر پمپی آرکیا در بسته بندی های 30 میلی لیتری تولید و به بازار عرضه می شود. این محصول نیز همانند نمونه ی تیوپی آن، دارای آنتی اکسیدان بوده و خاصیت ضد چروک دارد. ترمیم سلول های مرده پوست و درمان افتادگی و پیری پوست از جمله نتایج استفاده مداوم از این کرم پودر می باشد. نتایج مثبت استفاده از این محصول توانسته است تا رضایت مصرف کنندگان را جلب نموده و آن را در لیست بهترین کرم پودرهای ایرانی جای دهد.

کرم پودر پمپی آرکیا

پنکک آرکیا

پنکک آرکیا رنگبندی بسیار متنوعی داشته و در بسته بندی های 13 گرمی در بازار موجود می باشد. این پنکک در مقایسه با سایر نمونه های مشابه خود قدرت پوشش دهی نسبتا بیشتری دارد. SPF 15 این محصول به شما کمک می کند تا با استفاده از آن، یک لایه محافظ در برابر اشعه های مضر آفتاب برای پوست خود ایجاد نمایید.

کرم پودر تیوپی بیس

برند بیس در تولید کرم پودرهای خود از سلول های بنیادی سیب استفاده نموده است. وجود این ماده به ترمیم بافت آسیب دیده پوست کمک نموده و ظاهری شاداب برای آن ایجاد می کند. خاصیت ضد چروک کرم پودر تیوپی بیس نیز مزید بر علت شده است تا در لیست بهترین کرم پودرهای ایرانی از دید مصرف کنندگان قرار داشته باشد.

کرم پودر تیوپی بیس

کرم پودر پمپی بیس

کرم پودر پمپی بیس قدرت پوشانندگی بسیار بالایی دارد. استفاده از سلول های بنیادی سیب نیز به آن خاصیت ضد چروک بخشیده و آن را به انتخابی مناسب برای استفاده افراد با سنین مختلف تبدیل نموده است. با وجود داشتنSPF، این کرم پودر با قیمت بسیار مناسبی ارائه می شود. امکان استفاده این کرم پودر برای افراد با سنین مختلف و انواع پوست موجب جلب رضایت مصرف کنندگان شده است.

کرم پودر پمپی بیس

پنکک بیس

ماندگاری طولانی مدت، ضدآب بودن و رنگبندی متنوع تنها گوشه ای از ویژگی های برجسته پنکک بیس می باشد. این محصول به راحتی و با سرعت بسیار بالایی تمام سطح پوست شما را پوشش داده و بافتی مخملی برای پوستتان ایجاد می کند. به این ترتیب پوست شما برای انجام یک آرایش یکنواخت و طبیعی آماده خواهد شد. این محصول نیز همانند دو نمونه ی مشابه قبلی خود دارای سلول های بنیادی سیب بوده و استفاده مداوم از آن می تواند مانع از ایجاد چین و چروک شود. به همین علت بسیاری از مصرف کنندگان این محصول از آن به عنوان بهترین پنکک ایرانی یاد می کنند.

پنکک بیس

بهترین برند کرم پودر

در این مطلب به معرفی انواع کرم پودر و بررسی کامل هر یک از آن ها پرداختیم. ضمن دسته بندی روش های انتخاب بهترین کرم پودر ایرانی در 5 گام، چند نمونه از محصولات ایرانی تولید شده با کیفیت بالا را نیز معرفی نموده ایم. امید است مطالعه این مقاله در مسیر انتخاب بهترین کرم پودر ایرانی شما را یاری نموده باشد. شما در هنگام خرید کرم پودر به چه نکاتی توجه می کنید؟ عوامل موثر در انتخاب کرم پودر خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.